Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Ranking: Macondo

Ranking: Macondo

Dawno już nie porządkowałam swojego rankingu lokali, a chodzę i odwiedzam różne przestrzenie. Nie tylko we Wrocławiu! Tym razem zbieram Was do bajki – Macondo, które jest galerią sztuki, kawiarnią, księgarnią i bazarkiem rękodzieła w jednym. 

ul. Pomorska 19
Wrocław
godziny otwarcia: pn-pt 11-19, sob 12-20
1. Menu
Jest krótkie, kawy nazywają się jak słynne postaci świata literatury. Ja zamówiłam “Agnieszkę Osiecką” – kawę lawendową. Dostępne było też ciasto i tarta na pikantnie. Kawa była pyszna! Jednak od takiego miejsca oczekuję więcej – mam nadzieję, że nie raz zaskoczy mnie jeszcze wariacjami różnych kaw, jak i dań.


2. Obsługa
Bardzo, bardzo serdeczna i otwarta! Jak najbardziej na plus.
3. Ceny
Standardowe. Za kawę zapłacimy mniej więcej 6-8-11zł. W zależności od dodatków.
4. Miejsce
Macondo wydaje się maleńkie, a tymczasem… skrywa różne zakamarki. Żeby przejść do części kawiarnianej przemierzamy sklepik. Jeśli chcemy nieco odizolować się od wolnej przestrzeni to możemy wybrać się, błękitnymi jak w Grecji schodkami, na taką jakby antresolę z wygodną sofą i przytłumionym światłem. Ściany ozdobione są malunkami i dziełami sztuki. Bo jest to również galeria! Nie tylko z nazwy. Na każdy miesiąc zaplanowane są konkretne wydarzenia: wystawy, warsztaty czy spotkania z poezją. O dotychczasowych możecie przeczytać na blogu kawiarni.

Menu: 3/5
Obsługa: 4/5
Ceny: 4/5
Miejsce: 5/5
Razem: 16/20
Podsumowanie: Tak sobie teraz myślę, że mogłam pani zadać kilka pytań – m.in. skąd pomysł na nazwę Macondo, skąd takie określenia na kawy, jak zrodził się pomysł multifunkcyjnego lokalu. Szczerze polecam i uważam, że warto zajrzeć podczas spaceru do rynku, albo przemierzając zaułki Nadodrza. Więcej zdjęć właśnie z takiej wyprawy możecie zobaczyć u Ewy.

komentarzy 7

 • Maria P Cleo
  8 lat ago

  Mnie to miejsce całkiem zaciekawiło, wydaje się byc niezwykle oryginalne i z duszą, tyle tam detali, przedmiotów, ale ciekawe skąd ta nazwa 🙂

 • Monika Dawidowicz
  8 lat ago

  Często przechodziłam obok Macondo i chciałam wejść, ale zawsze jakoś akurat mi się spieszyło, albo szłam do Rozrusznika który jest zaraz obok. Ale po Waszych zdjęciach widzę, że warto tam zajrzeć.

 • Wiolka-blog
  8 lat ago

  nie znalam tego miejsca 😉 ale oryginalnie na pewno tam jest 🙂

  Wiolka-blog KLIK

 • Marta Gutsche
  8 lat ago

  O dobrze, ze podałaś adres, już słyszę jak mnie ta lawendowa Agnieszka woła 😀

 • Fashiondoll.pl
  8 lat ago

  KOCHANA SUPER! WSPANIALE MIEJSCE
  ♥ pozdrawiam z Gdyni, Ola

 • Monika
  8 lat ago

  Jeny, jakie to wszystko jest piękne ♥
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥

 • Weronika Kozak
  8 lat ago

  te karteczki czerwone fajnie wyglądają 🙂
  Zapraszam na rozdanie u mnie 🙂

Odpowiedź