Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Koniec z blogiem?

Koniec z blogiem?

Jak wiecie blogi ewoluują. Najczęściej ma na to wpływ zmiana sytuacji życiowej. Stąd wiele blogów o modzie staje się lifestylowymi kopalniami wiedzy, począwszy od leku na niestrawność, przez domowe sposoby na łupież, stylizacje idealne na randkę i 5 sposobów na organizację miejsca pracy. Blogi kulinarne potrafią zaanektować temat organizacji eventów albo stylu życia w duchu fit. Z kolei blog urodowy nierzadko przeistacza się w doradztwo ślubno-weselne, a następnie 50 twarzy macierzyństwa, tudzież parentingu.
Nie jestem fanką hejtowania osób, które decydują się rozszerzyć (albo zawęzić, ale to jeszcze rzadkość) pole tematyczne swoich blogów, a nawet serwisów internetowych. Przecież życie się zmienia, okoliczności, a nawet nasze hobby i praca. To, że przez 10 lat zajmowaliśmy się muzyką, nie oznacza, że nie zmienimy swoich zainteresowań np. na kuchnię, albo sporty ekstremalne. W tym nie ma nic złego!
Jedyne o czym warto pamiętać – nie można być ekspertem od wszystkiego. O ile jesteśmy w stanie znać się na kilku rzeczach, o tyle pouczanie innych jak mają żyć w sferach: kuchni, urody, mody, związków, pracy, samoakceptacji, wyboru samochodu i urządzania wnętrz, a do tego jeszcze wychowywania dzieci i domowych metod leczenia jest bardzo słabe. To już za dużo! Wiarygodność takiego specjalisty jest nikła (co oczywiście nie znaczy, że nie możemy mieć swojego zdania w tych tematach 🙂 )
Ale! Dość tych przydługich wstępów. Przejdę do rzeczy.
Już niedługo www.babeczkinawybiegu.pl skończą swój żywot w blogosferze. Po prawie 5 latach (to zdecydowanie za długo) blogowania pod tym szyldem, przyszedł czas na zmiany.
Przyznam szczerze, że już od około 1,5 roku czułam dyskomfort związany z formą bloga. Dlatego mniej więcej od tego czasu, a w sumie nawet wcześniej, wprowadziłam na blogu bardziej treściwe materiały w tematyce historii mody, komunikacji w tej branży, jak i sfery dotyczącej blogowania i marketingu. Zdecydowanie ograniczyłam też wpisy kulinarne, ostatnio jedynymi publikacjami związanymi z jedzeniem były restauracje i kawiarnie, które odwiedziłam.

W to wszystko włączyłam jeszcze ewolucję mojej drogi zawodowej. Jak część z Was wie, zawodowo zajmuję się wizerunkiem i brandingiem, spełniam się dziennikarsko, a po godzinach piszę copywriterskie treści na zlecenie agencji kreatywnych i tworzę strategie komunikacji dla marek.
Tym właśnie chcę się zajmować i cieszę się, że mogę to połączyć z obecnością w świecie mediów internetowych i blogosfery 🙂
Stąd zmiany!
Już niedługo, Babeczki na wybiegu zmienią się na inną nazwę.

Zmiana nazwy to tak naprawdę jeden z elementów całego procesu rebrandingowego. Dla mnie chyba najtrudniejszy. Wymyśliłam ponad 100 rożnych propozycji, które są naprawdę dobre, a najgorsze jest to, że ciągle nie czuję, aby któraś z nich spełniała moje oczekiwania w 100%, więc być może poproszę Was o głos w tej sprawie. 
Razem z moją bardzo dobrą koleżanką Karoliną pracujemy właśnie nad systemem identyfikacji wizualnej całego serwisu.
Najważniejszą częścią będą oczywiście treści!
Case study, wywiady, recenzje i felietony to tylko część nowości 🙂
Będą też nowe formy dostępne bonusowo, np. infografiki.
Stylizacje nie znikną!
Tematycznie skupię się na brandingu, kreowaniu marki, tworzeniu strategii, jak i ciekawostkach z branży mody. 
Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że w natłoku obowiązków zawodowych i akademickich uda mi się wygospodarować tyle czasu, żeby to wszystko realizować!Napiszcie, co myślicie o zmianach i jakie treści Was interesują? 
Może jakieś konkretne tematy?
Bardzo chętnie się dowiem!
To dla mnie cenne wskazówki, przecież  blog jest dla czytelników 🙂

komentarzy 17

 • Krystyna
  8 lat ago

  Życzę powodzenia. Pozdrawiam serdecznie.
  http://balakier-style.pl/

 • Lilly Marlenne
  8 lat ago

  Skoro taką podjęłaś decyzję, to nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci tego, abyś stworzyła sobie takie miejsce w sieci, w którym będzie Ci dobrze i z którego będziesz dumna 🙂

  W wypadku Twojego zawodu blog/serwis musi być Twoją wizytówką.

  Na pewno wiesz co robisz :)!

  • Kasia Kwiecień
   8 lat ago

   Dzięki! Z tego miejsca też jestem dumna, ale czuję, że więcej rzeczy zrobię pod nowym szyldem 🙂

 • -I-K-S-
  8 lat ago

  mnie w blogosferze stale i niezmiennie interesują wybiegi, czyli prace projektantów. Lubię poznawać nowe kolekcje, nowych projektantów, poznawać ich DNA, a wszystko to w kontekście nowych trendów oraz sposobów ich 'oswajania'. Jeśli coś z tych rzeczy znajdę tu, będę stałą czytelniczką 😉
  Powodzenia na nowej drodze blogowej aktywności i cała naprzód ! 🙂

  • Kasia Kwiecień
   8 lat ago

   coś w tym temacie na pewno się pojawi, ale niekoniecznie czysto przy omawianiu trendów w modzie 🙂

 • Każdy blog ewolouje, jedne w kierunku zarabiania, i stają się istnymi słupami ogłoszeniowymi, inne w kierunku rozwoju pasji, bo dla mnie to przede wszystkim pasja. Masz rację, nie można znać się na wszystkim, ale często jedna pasja łączy się z drugą, mnie nie razi, że osoba, która interesuje się modą, interesuję się też dbaniem o sylwetkę i zdrowie odżywianie, bo to wszystko łączy się z wyglądem. Poza tym mówię tu na swoim przykładzie, lubię też dobrą książkę i dobry film, który też jest odskocznią od codzienności. Jeśli jest naprawdę ciekawa, też dzielę się z czytelnikami. Życzę Ci powodzenia w nowej odsłonie, pozdrawiam Babooshka Marzena

  • Kasia Kwiecień
   8 lat ago

   Tak, mnie bardziej chodziło o pozycjonowanie się na eksperta-specjalistę. Można na własne potrzeby znać się na wielu rzeczach, ale niekoniecznie wtedy można się mianować ekspertem, bo duża jeszcze droga do doradzania innym. Ale jak najbardziej jestem za tym, żeby się dzielić wszystkim, co interesujące!

 • Maria P Cleo
  8 lat ago

  Oh Kasiu, już się przestraszyłam, że Ciebie tu nie bedzie i że zabraknie tak pieknego stylu i uśmiechu w blogosferze! Cieszę się jednak ogromnie, że to tylko zapowiedź wielkiej zmiany, która pozwoli Ci się jeszcze bardziej rozwijać.
  Trzymam kciuki i czekam na te zmiany z wielką niecierpliwością!!!

  • Kasia Kwiecień
   8 lat ago

   Nie zabraknie ani mnie, ani uśmiechu 🙂
   Obym już niedługo mogła ruszyć pełną parą!

 • Magda
  8 lat ago

  No i super! Człowiek się ciągle rozwija:)
  Dużo weny twórczej życzę 🙂

 • Rykoszetka
  8 lat ago

  W końcu w końcu! 😀

 • Laura
  8 lat ago

  jeśli nadal będzie tak fajnie to mogą być nawet babeczki w kosmosie 😉

 • Stylowa Misja
  8 lat ago

  Doskonale Cię rozumiem i oczywiście życzę powodzenia i chociaż uwielbiam obecną nazwę bloga to oczywiście dostosuję się do nowej, jeśli będę widziała, że jesteś szczęśliwsza w nowej odsłonie 🙂

 • Alicja Nagrodzka
  8 lat ago

  Uważam, że zmiany zawsze są dobre. To znak, że idziemy do przodu. 🙂 Ciężko mi podpowiedzieć o jakich tematach chciałabym tutaj czytać, bo dopiero znalazłam, to miejsce w sieci. Powiem tylko, że od razu mi się spodobało i będę przeglądać archiwum oraz śledzić nową wersję. 🙂

Odpowiedź