Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Jak francuski dom na wsi…

Jak francuski dom na wsi…

lub włoska rezydencja letnia w Toskanii…

Oto dziś kolejne z serii inspiracji. Tym razem wnętrza utrzymane w wiejskim (folklorystycznym?) klimacie. Czasy są takie, że każdy dąży do unowocześnienia wszystkiego co się da. Przez to wiele przedmiotów, budynków traci swój urok i staje się geometryczną oszkloną pułapką bez duszy. Mnie brakuje czasem powrotu do prostych form i materiałów, gdzie nie wszystko ma idealny kształt, gdzie dom to zbiorowisko wspomnień zawartych w meblach, zdjęciach, filiżankach czy ręcznie szytych obrusach, a nie jeden z setki takich samych oddanych przez dewelopera. Oczywiście nie mówię, że mamy mieszkać jak sto lat temu z wychodkiem za domem 😉 Ale może warto zajrzeć na targi staroci, nie wyrzucać zastawy stołowej odziedziczonej po babci czy po prostu znaleźć taki styl, który nada naszemu mieszkaniu osobistego, ciepłego charakteru. No chyba, że nie lubujecie się w retro czy vintage tak bardzo jak ja 😉 Mnie tego typu wystrój bardzo się podoba i szczerze nie pogardziłabym chociażby małym domkiem letniskowym nad Bałtykiem! 😉

Teraz zasypię Was fotografiami w większości zaczerpniętymi ze strony vi.sualize.us.

Jak widzicie motywem przewodnim jest tutaj biel, drewno, świeże kwiaty, stara porcelana (lub po prostu na taką stylizowana), miękkie tkaniny i piękne żyrandole. Wszystko wdzięcznie połączone z jakże dziś niezbędnym zdobyczami nowoczesności – pralkami czy piekarnikami. 
Tu też wyłania się kolejne pole do naszej własnej inwencji twórczej – może warto pomyśleć o nowym obiciu starych krzeseł, uszyciu poszewek na poduszki czy ozdobieniu zaniedbanych wazonów, kubków czy talerzy. A może macie jakieś nieużywane pudełka, które poddane renowacji mogą nadać niepowtarzalny charakter łazience ( i kosmetyki uporządkowane! same plusy 😉 ) lub sypialni ( koniec z niedoparowanymi skarpetkami i wiecznie gubionymi kolczykami! ).
Jeśli taki styl Wam odpowiada korzystajcie i twórzcie swój mały świat w domowym zaciszu. Jeżeli wolicie inny typ to też po prostu dopasowujcie go do siebie i kreujcie jak Wam się podoba!

Komentarz 1

  • Sistu
    13 lat ago

    W takim stylu urządzony dom to jest moje WIELKIE marzenie!

Odpowiedź