Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Fashion branding – 6 urodziny bloga! Zmiany, zmiany!

Fashion branding – 6 urodziny bloga! Zmiany, zmiany!

Ostatnie kilka miesięcy to ciągłe pasmo zmian i niespodzianek, dlatego dzielę się dziś z Wami podsumowaniem ostatniego roku z okazji 6 urodzin bloga. Jeśliby się temu przyjrzeć, w sumie każdy rok był równie pracowity, ale kiedy się tego nie wypunktuje – nie widać. Także jeśli chcecie się dowiedzieć, gdzie teraz pracuję, jakie mam plany i co się wydarzyło – zapraszam! 
1
Czy tego chcemy, czy nie, blog staje się portfolio i wizytówką online. Mój z szafiarsko-lifestylowego ewoluował w profesjonalne i eksperckie miejsce, w którym piszę o brandingu i modzie. Ten proces trwał od co najmniej 4 lat, a nigdy nie podkreśliłam, jak jestem z tego zadowolona! 
2
Przygotowałam swój pierwszy raport o trendach w brandingu, jeśli jeszcze nie mieliście okazji go przejrzeć – zapraszam >> Jest do pobrania!

3

Ten ostatni rok to może mniej wpisów na bloga niż dotychczas to bywało (w social media starałam się Was nie zaniedbywać!), ale większość czasu poświęcałam na pracę i studia:

 • Jestem magistrem Komunikacji i mediów ze specjalnością kreowanie mediów. Kilka dni temu obroniłam pracę dyplomową (która, tylko tak zajawię – była powiązana z Art & Fashion Forum).
 • Pracowałam na pełen etat. 
 • W chwilach między pracą a magisterką pisałam artykuły m. in. do e-booków Fashion PR Talks i magazynu Lounge. W międzyczasie realizowałam zlecenia copywriterskie dla marek. 
 • I nie wzięłam na te dodatkowe rzeczy ani dnia urlopu!

Nie chcę teraz pochwalać pracoholizmu, a raczej pokazać, że jak już się do czegoś człowiek zobowiąże, to moc i czas się znajdzie. Wiąże się to ze świadomym wyborem pewnych priorytetów. Nie używam słów rezygnacja czy wyrzeczenie, bo mają bardzo negatywne nacechowanie, a ja nie postrzegam decyzji w ten sposób.

4

W październiku zeszłego roku uczestniczyłam w 10 edycji Art & Fashion Forum. Warsztaty z Piotrem Zacharą, doświadczonym dziennikarzem, grupa 50 zaangażowanych (i zdolnych!) młodych ludzi to coś nie do przecenienia! O mojej dziesiątce warsztatowiczów z fashion journalism i tworzeniu przez każdego z nas własnego magazynu przeczytacie tutaj >>

Wyczerpująca praca przez 2 tygodnie poskutkowała stworzeniem własnego zinu. O nim jeszcze niebawem usłyszycie i go przeczytacie!

5

Getting out of the box. Daleka jestem od szukania porad u życiowych ekspertów z rzeszą fanów. Nie czytam recept na sukces internetowych gwiazdek. Ufam intuicji i po prostu myślę, a wskazówek szukam u bliskich mi osób. To prosta metoda na szum informacyjny!

6

Ludzie zaczęli rozumieć, że blog to też praca. Najpierw jednak samemu trzeba zmienić perspektywę z „udało się”, „takie tam pisanie” na „wypracowałam” i „osiągnęłam”.

7

W związku z wszystkimi powyższymi i poniższymi rzeczami planuję dopracowanie strony www bloga, tak, żebyście mieli łatwy dostęp także do tekstów, które pisałam dla innych, w tym mediów. Branżowo znajdziecie tam mnóstwo wiedzy, a w kwestii mody – ciekawostek czy innego spojrzenia na pewne rzeczy, np. zasady Dietera Ramsa w przełożeniu na modę czy biznesy e-commerce, które zmieniły nasz sposób zakupów.

8

W tym roku postawiłam na rozwój, więc oprócz uczestniczenia w różnych konferencjach, m. in. świetnie przygotowanej Marketing Progress, spotkaniu Geek Goes Chic, warsztatach Fashion PR Talks, byłam też na kilkudniowych warsztatach ze strategii i marketingu z Alberto Campagnolo (przez wiele lat zajmował się marketingiem m. in. dla marki Giorgio Armani) w MSKPU.

9

Przekonałam się też po raz kolejny, że jedyne, czego można być pewnym to zmiana. Ostatnie tygodnie to także zmiana pracy i zmiana mieszkania. Kolejne duże rzeczy, a jak wiemy różne sprawunki lubią chodzić parami, czasami czwórkami, więc w sumie, wzięłam to na klatę. Życie toczy się dalej!

W Domodi pracowałam ponad 2,5 roku. Wiele się od siebie nawzajem nauczyliśmy, a firma rozrosła się w tempie ekspresowym (kiedy zaczynałam było nas jakieś 30-40 osób, teraz jest ok. 170, razem z Allani). Zajmowanie się wizerunkiem i marketingiem w e-commerce pozwala zrozumieć mechanizmy i sam biznes. Szczególnie, jeśli ma się do czynienia z liderem na rynku 🙂 Niemniej jednak, zdecydowałam się dalej rozwijać w miejscu o trochę innej specyfice. Od początku lipca pracuję dla Fu-Ku Concept Store, pierwszego we Wrocławiu (to już 6 rok na rynku!) i jednego z pierwszych w Polsce, butiku z modą i designem polskich projektantów oraz studiem foto. Czeka nas dużo nowych wyzwań, więc mam nadzieję, że będziecie nas nie tylko śledzić, ale też aktywnie w nich uczestniczyć!Iiiii ostatni punkt – 10 – przede mną już za kilka dni wyjazd na kurs do London College of Fashion, który zrealizuję dzięki Domodi i wszystkim pracownikom firmy! To nie jest sytuacja, która zdarza się na co dzień, więc mocno doceniam to, że mając możliwość głosowania na marzenia różnych pracowników, to właśnie moje zostało wybrane i będzie spełnione. Z tego miejsca ślę pozdrowienia Oli z Homebooka (Wyjaśniam! Domodi to: Domodi, Homebook, Allani), która dzięki też spełniła swoje marzenie i pojechała zobaczyć zorzę polarną!

Tyle ode mnie, na te 6 urodziny. Trzymajcie kciuki, żeby ten kolejny rok był nie tylko rozwijający dla mnie zawodowo, ale też dla bloga, którego ostatnio trochę zaniedbałam 🙂

Nadal chcę rozwijać to miejsce w sieci, rozbudowywać je, więc jak macie jakieś uwagi czy wskazówki – piszcie!

komentarzy 8

 • Anna Fit
  7 lat ago

  Gratuluję tych wszystkich zmian, sukcesów oraz większych i mniejszych kroków! Wiem, że zmiany nie są łatwe (sama właśnie przerabiam to w opcji takiej jak Ty), ale fajnie motywują do dalszego działania. Trzymam kciuki, żeby wszystko układało się po Twojej myśli! 🙂

 • Kaja Paśko
  7 lat ago

  Bardzo inspirujący artykuł! Odwołując się do wielu podpunktów: GRATULACJE <3

 • Patrycja Kurzawa
  7 lat ago

  Super, Kasia! Jesteś dla mnie prawdziwym wzorem, jeśli chodzi o produktywność 🙂 Gratuluję szóstych urodzin i trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

 • Anonimowy
  7 lat ago

  GRATULUJĘ wszelkich zmian, życzę kolejnych sukcesów! 🙂

 • fashdarkness
  7 lat ago

  Gratulacje Kochana, to już 6 lat! Oby więcej takich "urodzin" 🙂
  Sukienka przepiękna, bardzo dziewczęca, idealna na lato 🙂

Odpowiedź