Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Design nie służy filozofii, lecz życiu

Design nie służy filozofii, lecz życiu

Studia poszerzają horyzonty. Może to wyświechtane hasełko rodem z PRLu nie jest teraz zbyt popularne, bo przecież każdy dyplom wyższej uczelni mieć może i to bez wielkiego starania, bez zagłębiania się w literaturę czy badania empiryczne. Ten sam dyplom mieć będzie studencik-pijaczek-party-all-the-time i kujon day&night. 
Może nie studia same w sobie (bo pokazują tylko możliwe kierunki rozwoju), ale MY! My decydujemy o tym co nas interesuje i brniemy w temat. Może i te dziedziny nie staną się naszymi hobby, ale jednak jakąś podstawową wiedzę zdobędziemy i po prostu będziemy się im uważniej przyglądać. 
A wstęp ten służy gładkiemu przejściu do dzisiejszego wpisu, czyli architektury. Jak większość ludzi wizualnie-zafiksowanych czasem rzadziej, czasem częściej przypatrywałam się zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej we Wrocławiu, przyjętym rozwiązaniom i drobnym detalom. Prowadzenie bloga zdecydowanie tą częstotliwość zwiększyło. Moją ciekawość wzbudziły też wykłady z architektury marki ze Zbigniewem Maćkowem i tak oto postanowiłam dodać post z wybranymi projektami Maćków Pracownia
Studia rozwijają?
Dwa powyższe zdjęcia to Dom Handlowy Renoma (dawny Dom Towarowy Wertheim z 1930 r.)
Zintegrowane Centrum Studenckie Politechniki Wrocławskiej / Manufaktura Nr 1
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uwierzycie, że ten budynek powstał w latach 2001-2003? A “już” taki nowoczesny 😉

Port lotniczy im. M. Kopernika / JSK Architekci

Thespian – budynek mieszkalny z funkcją biurową i usługową

Na pewno bardzo dużym wyzwaniem jest dopasowanie starych budynków i kamienic do wyobrażeń architektów o współczesnym/nowoczesnym projektowaniu. Trudnym zadaniem jest utrzymanie spójnego, ciekawego i przede wszystkim funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni. Tak z mojego punktu widzenia 😉
Więcej realizacji tu : Maćków Pracownia
Zdjęcia są autorstwa Maćka Lulko. Na blogu Maciek Lulko Fotografia Architektury możecie zobaczyć też foty Akademii Sztuk Pięknych, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej czy Grunwaldzki Center oraz wielu innych miejsc z Wrocławia i nie tylko (zdjęcia z Oslo fantastyczne!)
A Wy macie w miastach, gdzie studiujecie albo mieszkacie elementy architektury, które Wam się szczególnie podobają? 🙂 Pokażcie, jestem ciekawa!

komentarzy 11

 • Rue de Paris M.
  9 lat ago

  Ale ciekawy post! Zdjęcia super. Boleje tylko nad tymi obskurnymi blokowiskami krolikacymi nad większymi miastami. Dużo przyjemniej patrzyło by się na taką architekturę :))

  • Kasia
   9 lat ago

   Niestety trzeba sobie jakoś radzić z tą eklektyczną architekturą polskich miast i wsi 🙂 ale to też ma swój urok!

 • Maggie
  9 lat ago

  Bardzo ciekawe projekty! Naprawdę jestem pod wrażeniem.

  Co do Twojej odpowiedzi na temat książek: ja do tej pory przeczytałam tylko jedną książkę Ericha Emmanuela Schmitta: "Oskar i Pani Róża". Podobała mi się, wiec może sięgnę po kolejne jego pozycje. "Życie Pi" przeczytałam kilka lat temu i jest to jedna z moich ulubionych książek 🙂 Film też widziałam i uważam, że był naprawdę dobry, ale jednak adaptacja to nie to samo co książka:)

  Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę powodzenia na sesji!

  • Kasia
   9 lat ago

   Oskar i Pani Róża uwielbiam! Był nawet taki spektakl w teatrze telewizji, chyba w realizacji reżysera Marka Piwowskiego, widziałaś może?

   Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć!

 • Laura
  9 lat ago

  Żyjemy w XIX więc chcemy mieć nie tylko praktyczne ale i ładne rzeczy wiadomo 🙂

 • Anonimowy
  9 lat ago

  Every weekend i used to go to see this web page, for the reason that i wish for
  enjoyment, for the reason that this this web site conations really nice
  funny data too.

  my web blog; cheap rolex watches

 • Rykoszetka
  9 lat ago

  Ten wpis trącił czuła strunę w mojej duszy urbanisty 😉

 • CurlyFashion
  9 lat ago

  yhhh i znowu mam chęć rzucić wszystko i jechać do Wrocławia – tyyyle pięknych miejsc! 🙂

 • babooshki
  9 lat ago

  Oj, tym postem zdecydowanie zachęciłaś nas do odwiedzenia Wrocławia! Gdyby ktoś pokazał nam te zdjęcia, nie pomyślałybyśmy, że to polski krajobraz mogą zdobić tak fantastyczne budynki;) Jeśli chodzi o Kraków, tutaj dominuje stare budownictwo, a nowoczesne budynki są skrajnie minimalistyczne i wyglądają bardziej przemysłowo niż nowocześnie.
  Ale oczywiście mamy swojego faworyta w Krakowskim Ogrodzie Sztuki, gdzie dodatkowo można spędzić kulturalnie czas;)
  Pozdrawiamy

Odpowiedź