Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Reklamowe Pogaduchy bez skuchy, bo jesteśmy tacy Social!

Reklamowe Pogaduchy bez skuchy, bo jesteśmy tacy Social!

231 post czas zacząć! 
Jak pisałam na Facebooku ten weekend był bardzo intensywny. Jeśli dodać do tego podróż pkp był także nad wyraz dramatyczny. Ale w końcu (!) wróciłam do Wrocławia w piątek i rzuciwszy walizkę w kąt pobiegłam na odbywający się pod hasłem “Jak internet zmienia media” Social Media Day, w którym udział wzięli m.in. Jacek Żakowski, Tomasz Machała, Kamil Dąbrowa, Kominek czy Marcin Gadziński. Były takie tłumy ludzi, że nawet nie wypatrzyłam nikogo znajomego… Był ktoś z Was? Jak wrażenia? 
W weekend miały też miejsce warsztaty Blog in Style, o których mam nadzieję poczytać na Waszych blogach (pierwsze opinie już przyswoiłam – są dość pozytywne, więc może i ja w przyszłym roku się pojawię:). 
Jednak! To na co czekałam z największą ciekawością to Reklamowe Pogaduchy Blogerów. I nie zawiodłam się. Organizacja moim zdaniem pierwsza klasa (tu brawa dla Studium Przypadku i sponsorów wydarzenia). 
Jako, że to blog po części o modzie | ubraniach | zawartości szafy/sklepów/ciucholandów/itd. pozwolę sobie zaprezentować najpierw stylóweczkę. 
tiulowa kiecka | tulle skirt – Allegro
t-shirt – Pan Tu Nie Stał
Jak było? 
Po paru słowach wstępu, Marta Soja z agencji reklamowej Lemon Sky opowiadała o współpracy blogerów z markiami, blogerów z agencjami, z czym to się je, a co jest niestrawne, a Aleksandra Stępień ze Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim zainicjowała dyskusję na temat wykorzystywania przestrzeni reklamowej w miastach i dlaczego to wygląda tak jak poniżej:
Następnie swój czas miała Ilona Patro (Bloger Mama:) z bloga Blogostrefa.com, która podzieliła się nim z Andrzejem Tucholskim (tak, to jest ten człowiek z jestkultura.pl, co trendbook kultura zrobił. Da się? Da!) Później była jeszcze otwarta debata (A! Zapomniałam dodać, że podczas całego wydarzenia toczył się konkurs na najlepszego hejta!)
A po krótkiej przerwie, coś na co bardzo czekałam, czyli pokaz specjalny filmu Sztuka Reklamy Douga Praya. Reżyser pokazuje w nim historię branży reklamowej po kreatywnej rewolucji lat 60. “To opowieść o legendarnych kampaniach reklamowych, które nie tylko sprzedawały produkty, ale zmieniały mentalność, wrażliwość i przyzwyczajenia całych społeczeństw.” Nazwiska takie jak George Lois, Dan Wieden czy Lee Chow to legendy przemysłu reklamowego, a są praktycznie nieznane “szaremu człowiekowi”. Jednym z przykładów takich rewolucyjnych kampanii był przykład Tommy’iego Hilfigera – na samym starcie swojej marki został przekonany do reklam, w których zamiast produktów  na ogromnych bilbordach (m.in. na Manhattanie) pojawiły się tylko takie napisy:
4 wielcy amerykańscy projektanci to:
R____ L______
P____ E___
C_____ K____
T____ H_______
R_L_ to Ralph Lauren, P_E_ – Perry Elis, C_K_ – Calvin Klein. 
Ta kampania wywołała spore zamieszanie 🙂
Po filmie było jeszcze losowanie nagród (mnie się nie udało niestety nic wygrać 🙁 ) i czas na prawdziwe pogaduchy oraz after afteru afteru. Ja niestety tak długo nie wytrwałam, miałam jeszcze prywatna imprezę 🙂 
Ja i Madzia
Jeśli te pogaduchy były tak przygotowane, to aż się boję pomyśleć jakie będą następne! (I ile ludzi przybędzie! Już teraz były “dzikie tłumy” – z resztą bardzo kulturalne – z całej Polski, nie tylko z Wrocławia i okolic) 
Dobra, lecę już spać i więcej nie przynudzam, w tym tygodniu spodziewajcie się jeszcze wpisu rankingowego – Ranking wrocławskich kawiarni 🙂 

komentarzy 10

 • Potwierdzam opinie nt blog in style- naprawde bardzo pozytywne warsztaty!!! Niestety na pogaduchy nie udało mi sie dotrzeć…

 • Justynaa
  9 lat ago

  Kurczę, mogłam się też wybrać:)
  Pozdrawiam!

 • O mnie
  9 lat ago

  No z tą kulturą bloggerów to bym nie przesadzała 😀 Pamiętasz tego bohatera, co wybierał sobie prezenty pod siedzeniami?

 • Kasia
  9 lat ago

  kurcze to racja! zapomniałam o facecie! 😀 ta postać to taki smaczek żądny frugo 😀

 • Light Clothes
  9 lat ago

  Ta tiulowa spódniczka, boska!!!

 • Sistu
  9 lat ago

  Stylóweczka boska!:)

 • charmeuse
  9 lat ago

  śliczna spódniczka 🙂

 • Rue de Paris M.
  9 lat ago

  Świetnie, że udało Ci się być na czymś takim. Ja narazie nie uczestniczyłam w takich debatach. Może za mało wiem o blogosferze 🙂 koszulka świetna!

 • panna natasha
  9 lat ago

  pogaduchy były fajne! Mega miło było Cię poznać : )

  • Kasia
   9 lat ago

   i wzajemnie! 🙂 tylko szkoda, ze musiałam tak szybko uciekać 🙁

Odpowiedź