Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

POWERFUL MESSAGE FROM MIAMI

POWERFUL MESSAGE FROM MIAMI

Biała marynara oversize, o przedłużonej linii, szerokich ramionach i ze złotymi guzikami. Tak, właśnie opisuję to co widzicie na fotografii. Ale też odzienie, w którym przeprowadzał swe śledztwa detektyw James Sonny Crocket (Don Johnson). Dokładnie. Policjanci z Miami! Pamiętacie tych dwóch tajniaków? Zakładając na siebie taką marynarę możemy poczuć się jak super gość. Żeby dopełnić wizerunku boskiego śledczego dorzucamy ciemne okulary, kapelusz i grzeczną spódnicę, a do tego uroczy koszyczek. Niezbędne jest też płaskie obuwie, żeby w razie czego wrzucić tempo nr 3 i pobiec za jakimś typkiem spod ciemnej gwiazdy. A tak trochę bardziej na poważnie – ten strój to połączenie dwóch epok: lat 80. i 90. w modzie. Dlaczego? O tym poniżej.

Styl power. Mocna sylwetka, ramiona szerokie, a talia podkreślona. Do tego wąskie spódnice i szerokie spodnie. Bogata i ogromna biżuteria, mocny kolor ust. Choć teraz lansowane są raczej dżinsy typu boyfriend i krótkie topy oraz ortopedyczne buty, to lata 80. i 90. miały w sobie więcej stylów. Dallas i Dynastia – coś Wam to mówi? Giorgio Armani nadał szyku tzw. power suit, a Thierry Mugler wyprofilował kształt klepsydry nieco kwadratowymi ramionami, podkreśloną talią i biodrami. Przedłużona długość marynarki w połączeniu z spódnicą przed kolano była wtedy hitem mody! 
Ja zinterpretowałam ten styl po swojemu, więc jak zwykle wyszło trochę vintage i na wesoło, a przede wszystkim bardzo wakacyjnie!

kapelusz / hat: prezent / gift | żakiet / blazer: SH | top: ZARA | spódnica / skirt: H&M  | torebka / bag: PINKO via SH | buty / shoes: KEDS
foto: Kasia, edycja ja 

komentarzy 18

Odpowiedź