Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

Niezły Dym we Wrocławiu – gdzie zjeść pyszną pizzę?

Niezły Dym we Wrocławiu – gdzie zjeść pyszną pizzę?Halo halo, czy są tu miłośnicy włoskiej pizzy? Jeśli zastanawiacie się gdzie zjeść najlepszą pizzę we Wrocławiu, większość ludzi poleci Wam dwa miejsca: Piec na Szewskiej i Happy Little Truck. Ostatnio właściciele mobilnego foodtrucka z pizzą otworzyli swoją pizzerię – Niezły Dym, więc jeśli tam nie byliście – koniecznie sprawdźcie!
Zacznę jednak od czegoś innego. Nie wiem czy zauważyliście, ale jest obecnie trend w gastronomii (nie dotyczący jedzenia stricte, ale pośrednio tak), który sprawia, że więcej ze sobą rozmawiamy, a mniej gapimy się w szklane ekrany telefonów. To restauracje i bistra oznaczające się jako no wifi area, czyli miejsca bez wifi. Oczywiście wielu z Was pewnie ma w swoim abonamencie pokaźne pakiety internetu, ale skoro dany lokal propaguje taką kulturę korzystania z niego – moim zdaniem należy to nie tylko uszanować, a wręcz skupić się na jedzeniu i dobrym towarzystwie (albo lekturze książki czy czasopisma)! Kiedyś przecież po to chodziło się do kawiarni i restauracji. 
Ja co prawda sama często umawiam się na spotkania w restauracjach czy kawiarniach, gdzie pracuję nad projektami i obmyślam podbój świata, ale w trakcie przyjemnych spotkań czysto towarzyskich raczej poświęcam czas osobom, z którymi się widzę, a nie ciągle sprawdzając fejsa, czy snapa. Przyznam jednak, że w wyjątkowo ciekawych miejscach wyjmuję telefon, żeby zrobić zdjęcie i podzielić się później z Wami wrażeniami. Sama bardzo często dowiaduję się o nowych miejscach właśnie z Instagrama (najczęściej od Joulenki i Venili).Są też okazje specjalne, kiedy z kulinarnych przybytków przybywam z zacną relacją zdjęciową. Tak oto jest w przypadku Niezłego Dymu!
Niezły dym – nowa pizzeria we Wrocławiu

Niezłym dym to nowy punkt na kulinarnej mapie Wrocławia. Pizzeria z najprawdziwszym, przeogromnym piecem, który właściciele sami budowali (o TU). Mieści się tuż przy Operze Wrocławskiej i Parku Staromiejskim. Wszystko zaczęło się od Happy Little Truck, czyli foodtrucka serwującego pizzę z szamotowego pieca typu neapolitańskiego, opalanego drewnem. Nie znam osoby, której ich pizza nie smakuje 🙂 A w czym tkwi cała sztuka? 

“Nawet z mąki i wody można stworzyć coś niezwykłego. Wystarczy dodać do tego szczyptę pasji i… tajemny składnik. Potem jeszcze tylko 90 sekund w piecu i gotowe. Nasz sekret to ciasto na zakwasie, które przygotowujemy sami – od początku do końca. Ciasto naturalnie dojrzewa przez 48h i właśnie wtedy nabiera wyjątkowego smaku.” 

Właściciele sami ogarniają kuchnię – jeden z nich uczył nas jak się robi klasyczną pizzę. Jej sekret tkwi w 3 rzeczach: cieście, które leży sobie 2 dni i jest robione na ichniejszym zakwasie, wysokiej jakości składnikach (wiecie, że każda puszka pomidorów ma swój unikalny numer? Można powiedzieć, że to taki Birkin wśrod pomidorów) i specjalnym piecu. Dzięki temu ciasto piecze się zaledwie przez 90 sekund.

Ja oczywiście też nie odmówiłam sobie przygotowania pizzy. Użyłam do jej wykonania pomidorów z puszki, szynki parmeńskiej, sera gorgonzola i rukoli. Z góry pizzę należy oprószyć solą i skropić oliwą z oliwek (przed pieczeniem, a rukolę dodajemy już na upieczone danie). 
Jest to coś pysznego!
Jeśli chcecie spróbować prawdziwie włoskiej pizzy musicie zamówić Margheritę z oryginalnymi pomidorami San Marzano, które są uprawiane na polach wulkanicznych na południe od Wezuwiusza oraz prawdziwą mozarellą di Bufala z mleka bawolego.
W Niezłym Dymie będzie też można zjeść makarony, które miały wyraziste, intensywne smaki (faworyt – ze szpinakiem).
 Tu poniżej znajdziecie kilka zdjęć, na których uwiecznione zostało moje robienie pizzy 🙂

Świdnicka pięknie nam się rozwija kulinarnie, także teraz znajdą na niej coś dla siebie miłośnicy pysznej kawy w Gnieździe, finezyjnych lunchy i brunchy (nie tylko biznesowych) w Dinette oraz jednej z najlepszych pizzy we Wrocławiu – w Niezłym Dymie.
Bardzo miło było się spotkać i pogadać o jedzeniu 🙂
Pl. Teatralny 1
godz. 12:00 – 22:00
czynne codziennie
zdjęcia: ja i  Volley Traveller

komentarzy 5

Odpowiedź