Budowanie silnej marki na rynku mody to wyzwanie. Z chęcią Ci w nim pomogę!

Przeczytaj artykuły i zdobądź wiedzę Zobacz moje portfolio

DESZCZOWA PIOSENKA

DESZCZOWA PIOSENKA

Południowo-wschodni Londyn, Woolwich Town Market, rok 1863. Gdzieś między straganami John oferuje Brytyjczykom skórzane obuwie. Wtedy jeszcze bezimienne, później The Great Boot Provider, a na początku lat 20. XX wieku – Dolcis. Biznes rozkwita, w czasach rock’n’rolla gwiazdy kina i piosenki chętnie zaopatrują się u niego. W roku 2013 świętują 150lecie. Dolcis – marka na którą trafiłam przypadkiem i jak na ten moment jestem bardzo zadowolona! Zamszowe botki z frędzlami w aurze deszczowego Wrocławia, który z tej perspektywy mógłby być jakąś częścią angielskiego miasta.

Trencz również kojarzy mi się z wyspiarzami. Burberry i jego wariacje na temat tego odzienia to klasyk, nie tylko dla tych, którzy interesują się modą. Więcej informacji o tym okryciu znajdziecie TU – bardzo profesjonalny i jednocześnie lekki artykuł Romana Zaczkiewicza – Szarmanta. Do płaszcza i botków dobrałam resztę w miejskiej odmianie boho. Jest kapelusz, długi kardigan, szal z frędzlami i duża workowata torba. Wygodnie i ciepło, w sam raz na deszczową jesień.

Zawsze gdy znajdę coś, o czego istnieniu wcześniej nie widziałam, to staram się poszperać w internecie albo książkach i dowiedzieć więcej. Tak też poczyniłam z Dolcis. Udało mi się na przykład dotrzeć do mnóstwa plakatów reklamowych z lat 30, 40, 50… Są to nie tylko zgrabne prace ilustratorskie, ale i copywriterskie. Mimo upływu tylu lat wielu twórców dzisiejszych haseł czy opisów produktów w sklepach internetowych mogłoby się uczyć od tych, którzy pisali reklamy tej marki. 

„Dolcis Broderie z ekskluzywnej kolekcji Dolcis Originals – zaprojektowano w naszym studio – dla kobiet, które posiadają wyróżniający się gust i dokonują nieomylnych wyborów. Kobiet, które poszukują nowej mody i… inteligentnych pomysłów.” 

„Czy to na ciężki dzień pracy, czy chwile na wsi, Dolcis Buty Sportowe są dokładnie tym, czego oczekujesz. Wykonane z delikatnych materiałów, w wygodnym kształcie, są przyjemne w użytkowaniu i ekonomiczne.”

Więcej haseł oraz ilustracji możecie zobaczyć na moim profilu Pinterest TUTAJ. Zwróćcie uwagę na trafne nazwy każdego modelu obuwia!

płaszcz / coat: NIHIL NOVI | kapelusz / hat: H&M | sweter / sweater: H&M | top: F&F | buty / shoes: DOLCIS | torebka / bag: ESPRIT  
zdjęcia: Rykoszetka

komentarzy 27

Odpowiedź